Araç Reklamı, Giydirme & Folyu Nasıl Yapılır

İşlemin yapılacağı Aracın ölçüleri alındıktan sonra sıra üretime gelir. Araç Giydirme işinde uzman grafiker arkadaşımız talep etmiş olduğunuz araç kaplama uygulamasını yapar.

Araç Giydirme işleminin bu safhası çok önemlidir. Bu noktada yapılacak bir hatanın dönüşü yoktur. Yanlış baskı ( üretim ) montaj esnasında aracın üstünde kendini belli edecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta Araç Giydirme işlemi yapılacak aracın; kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara, fitillere, anahtar deliğine, cam kenarlarına ve arka silecek diplerine herhangi bir yazının, logonun ve resmin gelmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Araçların üzerine giydirilen bir reklam türüdür. Araba giydirme olarakta tanımlanan bu reklam çeşiti, cast folyo diye adlandırılan yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu CVC kaplamalı cast folyonun kalınlığı 0.05 mm.’dir.

Reklam yapılırken, gazete, televizyon, radyo, dergi gibi reklamların geçiciliği nedeniyle araç giydirme reklamları kalıcılık açısından en çok tercih edilen bir reklam çeşiti olmaktadır. Maliyet açısından da radyo,televizyon ve gazetelere oranla daha ekonomiktir.

2BY Reklam araç giydirme, aracın bütününe yapıla bildiği gibi sadece belirli bölgelerine, firmaların logo, amblem ya da firma adlarını yapıştırılarakta yapılmaktadır. Buna da bölgesel araç giydirme denir.

Araç Giydirme Hangi Araçlara Yapılmaktadır

Araç giydirme firma ya da işyeri araçlarının yanı sıra, belediye otobüslerine, minibüslere ve ticari araçlara yapılmaktadır.

Araç Giydirmenin Ömrü Ne Kadardır

Araçlara yapılan bu reklam türleri en az 7 yıl kullanılmaktadır. 7 yılın sonunda renklerde solma görülebilir. O nedenle yenilemek gerekmektedir. Ama 7 yıl sürecek olan bu reklam diğer reklamlara oranla hem daha çok akılda kalıcı, hem de reklam maliyeti olarak daha ucuza gelmektedir.

Araç giydirme reklamlarınız için 2BY Reklam ile iletişime geçiniz.

Bize Hemen Ulaşın

Sabit Hat : (0224) 441 00 85

Mobile : (0552) 402 12 85
Email: reklam@2by.com.tr

Bizi Tercih Edenler