Reklam Tabela

Tabelacılık sanatı yurdumuza ilk olarak, bazı sanat dallarında olduğu gibi, Yahudi, Rum, Ermeni vatandaşlarımız tarafından icad edilmiş, yanlarında yetiştirdikleri el becerilerine sahip insanlara öğreterek, ülkemize ve toplumumuza kazandırılmıştır. Eskiden bir kutu boyası ve fırçası olan herkes tabelacı dükkanı açabiliyordu. Hatta bazıları eline fırça ve boyasını alarak, ülkemizin her bölgesini gezerek tabela yapma sanatını icra ediyorlardı. Günümüzde tabelacılık işine başlayanların % 40’ı fırça ile başlayıp, gelişen teknolojiyi takip edenlerdir.

Tabelanın Tarihçesi: Tabela, ilk olarak 19. yüzyıl’da İngiltere’de ki sanayi devriminin başlamasıyla firmaların adlarını ve işlerini tanıtmak amacıyla yapılmaya başlamıştır. Dijitaller yaşam tarzımıza girmeden önce eli fırça tutan herkes tabelacılık yapıyordu. Bunu zanaat haline getirenler ise resim yeteneği olan kişilerdi. Yaptıkları tabelalara çeşitli resimler çizerek tabelacılıkta çığır açarak bir sanat şekline getirdiler. Ancak günümüzde dijital ortamlarda hemen hemen aynı teknikler kullanılarak tabelalar çıkmaktadır.

Tabela Nedir

Tabela, saç, tahta, cam vb. gibi materyaller üzerine, tanıtıcı, açıklayıcı, üzerinde resim bulunan bir tanıtım aracıdır. Ticari hayatın gerektirdiği şekilde markasını, işyerini göze çarpacak bir şekilde fark edilmesini sağlamak için kullanır. Tabelalar sadece reklam amaçlı değil, yön, yer göstermek için de vardır. Örneğin, trafik kuralları, caddeler, sokaklar da tabelalarla gösterilir.

Tabela ölçülerini, mekana göre istenilen ebatlarda yapılabilir. Dış tabela, iç tabela, vurgulanmak istenilen ürüne göre; ne şekilde olacağı, ebatı ayarlanır. Tabela çeşitlerini sitemizden inceleyebilir, size uygun ürünü seçebilirsiniz.
Daha detaylı bilgi için bize burdan ulaşın.

Bize Hemen Ulaşın

Sabit Hat : (0224) 441 00 85

Mobile : (0552) 402 12 85
Email: reklam@2by.com.tr

Bizi Tercih Edenler