Etkili Bir El İlanı Nasıl Olmalıdır

Etkili bir el ilanı hazırlayabilmek için öncelikle iyi bir araştırma süreci gerekir. Tanıtımı yapılacak olan kurum ya da şirketin istekleri doğru ve net bir şekilde öğrenilmelidir. Kurumun, telefon, adres, e mail gibi tüm iletişim bilgileri alınmalıdır. Kurum yetkilisi ile sürekli etkileşim içinde olunmalı ve vurgulanmak istenen noktalar kesin olarak belirlenmelidir. İfade edilmek istenen mesaj kısa, net ve etkileyici bir şekilde yazıya dökülmelidir. Kullanılan metin etkili ve anlaşılır bir dil ile yazılmalıdır. Çünkü el ilanları genellikle uzun süreli elde tutulan bir materyal değildir. Hedef kitle el ilanını bir kez bile okusa verilmek istenen mesaj anlaşılabilmelidir. Kullanılan metin imla kurallarına uygun bir şekilde yazılmalıdır.

İyi bir çalışma sonucunda meydana getirilen el ilanları son derece ekonomik ve etkili reklam araçlarıdır. Bu yüzden çalışmalara çok özen gösterilmesi gerekir. El ilanı hazırlamak için işi bilen kişilerden yani grafik tasarımcılardan yardım almakta fayda vardır. İyi bir grafik tasarımcı el ilanı ve broşür nasıl tasarlanmalıdır? Sorusuna özenli bir çalışma, dikkatli materyal seçimi ve etkileyici bir tasarım cevabını verilir.

El İlanları

Bir ürün ya da hizmetin satışını artırmak, eleman ihtiyacını karşılamak için yapılan, tanıtım ve kampanyalar hakkında bilgi vermek için hazırlanan bir reklam türüdür. Genelde kalabalık ortamlarda, insanların yoğun olduğu yerlerde dağıtımı elden yapılır. Hem maliyeti düşük hem de etkili bir reklam ve pazarlama yöntemidir.

Elden birebir kitlelere dağıtımının yanı sıra, posta kutularına, kapı önlerine, tabela önlerine, işyerleri kapı önlerine konularak, yıllardır yapılan popüler bir reklam türü olma özelliğini taşımaktadır. El ilanları, yeni çıkacak ürünün tanıtımı ve kampanyalar yapılmış ya da promosyon ürünlerin reklamı için kullanılır.

Bizi Tercih Edenler

Broşür ile el ilanı arasında ki fark ise

Broşürler, el ilanlarına nazaran daha geniş bilgi ve ürün çeşiti içerir. Daha fazla ürün tanıtımı için broşür önerilir. Ürün sayısı az ise o zaman da el ilanı önerilmektedir. Yeni çıkacak ürün ya da promosyona girmiş bir iki ürün için el ilanı idealdir.

Günümüzde baskı ile sağlanan ilanlar hem maddi açıdan daha ekonomik, hem de büyük çoğunluğa erişme anlamında daha hızlı ve etkili bir yöntemdir. En etkili ve hızlı el ilanları için, 2BY Reklam tasarımcıları tarafından hazırlanmış olan el ilanı örneklerini görmek için sitemizden inceleyebilir, yahutta iş yerimize gelip ürün katoloğumuzu yakından inceleyip bilgi alabilirsiniz.

Ürün siparişi ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Bize Hemen Ulaşın

Sabit Hat : (0224) 441 00 85

Mobile : (0552) 402 12 85
Email: reklam@2by.com.tr