Totem Table Dizayn, İmalatı & Kurması | Bursa

Gövde ve kaset bölümlerinden oluşan totem tabela, genelinde bütün gibi görünse de parçaları ile birbirlerinden bağımsızdırlar. Montajı uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Sadece boru ve kaset bölümlerine işlem yapılabilmektedir. Ayrıca seçilen malzemeler, hava koşullarına karşı dayanıklılık göstermelidir. Bu tabela türü genellikle çok büyük ve dikkat çeken gösterişe sahiptirler. İsimleri ise Highrise ve tower blok şeklindedir. Şirketlerin marka tanıtımlarını yaparken dış mekanlarda gayet etkili sonuçlar ortaya koyan tabelalar, insanlarda merak duygusunu yükseltir. Genellikle şehirden uzak yerlerde kullanılan bu tabelalara yol kenarlarında da rastlanmaktadır. Yol tabelası olarak bilinen bu tabelalar, en çok petrol istasyonları ve AVM’lerde kullanılmaktadır.

Hem ışıklı hem de ışıksız çeşitleri bulunan totem tabela da farklı dizaynlarda yapılma şansı da bulunuyor. Genellikle yüksek çelik boruların üstüne oturtulan kutu kasetten oluşan bu tabelalar, iş yerleri ve kurumsal binaların belli olabilmesi için de kullanılmaktadır. Tabelanın konulacağı yer belirlenerek bütün ölçümler yapılmalıdır. Tabelayı dikme aşamasında hava koşullarında sağlam kalabilmesi için genellikle yere beton dökülerek veya gerekli malzemeler ile sabit kalması sağlanır. Bu tabelalar çoğunlukla trafikte insanların ilgisini çekmektedir. Bu nedenle yapıları daha sade ve anlaşılır olmalıdır. Yapımı oldukça zor olan bu tabelaların grafik tasarımı özel vektör tabanlı programlar sayesinde hazırlanmaktadır. Daha sonra bu grafikler metal kesiciler ile alüminyum tabakalara aktarılarak kullanıma hazır hale getirilir.

Totem tabela, açık alanlarda, otoyollarda, büyük alışveriş merkezleri önünde, petrol ofisleri gibi yerlerde sıkça karşımıza çıkan o devasa büyüklükteki tabelalara Totem Tabela denir. İstenilen büyüklükte yapılabilen bu tabelalar genellikle çok uzaklardan fark edilecek şekilde ve büyüklükte yapılır.

Totem Tabela Nasıl Yapılır

Tasarımı yapıldıktan sonra, grafik ve vektör tabanlı programlarda hazırlanır. Hazırlanmış grafikleri, alüminyum tabakalara geçirmek için bilgisayar sistemli metal kesiciler kullanarak totem tabela yapılır. Bu kesiciler lazer ya da CNC kesicilerdir. Yerden yüksekliği en az 3-4 m.’dir. Bu tür hazırlıklar bittikten sonra fırın boyaya verilip boyalatılır.

2BY Reklam Totem Tabelaları, her zaman ilgi uyandıran, insanları kendine çeken, hafızalarda yer eden bir reklam türüdür. Adınızı duyurmak ve marka olmak istiyorsanız buna yardımcı olacak totem tabelaları için 2BY Reklamı arayın.

Bizi Tercih Edenler

Bize Hemen Ulaşın

Sabit Hat : (0224) 441 00 85

Mobile : (0552) 402 12 85
Email: reklam@2by.com.tr